Історія бібліотеки

 У с.Ставок ( нині Лище) філію товариства „Просвіта" було відкрито в березні 1925 р. Головою обрали молодого, енергійного Циплюка Артема Захаровича, який започаткував бібліотеку. Чималим на той час, хоча й далеким від дійсних потреб був її книжковий фонд. Сільська бібліотека нараховувала 160 примірників книг на суму 368 злотих, серед яких було 10 - історичних, 8 -театральних та 15 - природничо-господарських видань. Завідував бібліотекою Іван Максимович Гузюк. Бібліотека безкоштовно отримувала газети „Поступ", „Сила", „Громадянський голос", „Сільський господар", „Неділя", „Господарсько-кооперативний вісник". В 50-х роках XX ст. зі створенням колгоспу в новозбудованій конторі була виділена кімната для бібліотеки. В 1961р. її очолила Панасюк Зоя Тимофіївна, яка в 1964 р. як відмінник бібліотечної справи з делегацією волинських бібліотекарів відвідала Всесоюзну нараду бібліотекарів в Москві, де ділилась досвідом роботи із своїми колегами з різних регіонів Радянського Союзу.
   Сьогодні бібліотека знаходиться у приміщенні будинку культури, завідує бібліотекою Поліщук Ірина Леонідівна.   Книгозбірня  налічує 8586 примірників.
     З 2005 року при бібліотеці діє  історико-краєзнавчий клуб за інтересами  «Пошук» створений на базі Лищенсько школи, сільської бібліотеки, будинку культури.  Метою клубу є пошук матеріалів про історію рідного краю та історичної спадщини, члени гуртка організовують літературні години та подорожі, зустрічі із письменниками  і поетами.   У 20009-2010 рр.  пошукові роботи клубу зайняли призові місця  у районному  конкурсі «Мого села історія жива», роботи були представлені у двох етапах: «Історія села у світлинах, спогадах односельчан» (до 70-річчя створення Волинської області) та «Війна пройшла крізь їхні долі» ( до 65 річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні).
 У вересні 2010 року Лищенська сільська бібліотека виграла грант  програми «Бібліоміст»  організований в рамках реалізації проекту «Організація нових бібліотечних послуг  з використанням вільного доступу  до Інтернету». Сьогодні завдяки цьому проекту, бібліотека має три комп’ютери, принтер, сканер,  безкоштовний доступ до світової мережі Інтернет та інформаційних баз даних з метою навчання, підвищення кваліфікації, отримання інформації, відсутньої в фондах  бібліотеки та дозвілля.    
Користувачі мають право безкоштовно: отримувати консультації  з використання ресурсів Інтернету, копіювати, сканувати, інформацію, здійснювати комерційну діяльність за допомогою Інтернету  купівля -продаж,оголошення, рекламу тощо) На базі інтернет-центру організовуються віртуальні подорожі, хвилини інформації з використанням Інтернет-ресурсів.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Етнорозвідка «Великий день – Великдень»

      Жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти як Великдень - найвеличніше свято року, тому з ним пов’язана низка напроч...