вівторок, 19 лютого 2013 р.


     Міжнаро́дний день рідної мо́ви — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «Підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
   Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
    За весь час свого існування українська мова теж зазнавала злети і падіння. Сьогодні, згідно Статті 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».
На знак підтримки своєї рідної української мови у бібліотеці  було організовано книжкову виставку із тематичною назвою:  «…Ти  у сузір’ї інших мов так неповторно - гордо сяєш», ці слова належать  нашому земляку, відомому  українському  письменнику  Петру Петровичу Маху. Виставка  покликана  на рекламу сучасної української книги та історію мовного процесу в Україні з найдавніших часів. Розкривають виставку такі розділи: « Мова – дзеркало своєрідності народу»; «Кобзарська елегія»; «Сучасна українська книжка»; «Історія України в прозових творах і документах».Немає коментарів:

Дописати коментар

Етнорозвідка «Великий день – Великдень»

      Жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти як Великдень - найвеличніше свято року, тому з ним пов’язана низка напроч...