пʼятниця, 27 січня 2017 р.

Сторінки минулого твого, Україно

З днем Соборності України привітання  
 Велична і свята, моя ти Україно,
 Лише тобі карать нас і судить.
    Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
    І нам твою історію творить!
                                    Ліна Костенко
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події.
Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель та її незалежність.
День Соборності України почали відзначати на державному рівні з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента України. Згідно з цим документом 22 січня – день, коли був проголошений в 1919 році Акт Злуки, встановлено Днем Соборності України.
Ніби звертаючись до нас, один з творців Акту Злуки, державний секретар ЗУНР Лонгин Цегельський говорив про день 22 січня: «Це така дата, що її виучувати будуть напам'ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва над Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування  Січі». Його слова стали справді пророчими.
Сьогодні ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, щоб показати нашим пращурам, що ми – гідні нащадки, а зробити це можливо лише працею в ім’я святої пам’яті борців за волю України, добробут нинішніх і наступних поколінь. І значною мірою це залежить від вас – молодого покоління громадян  соборної України.
Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки суспільна потреба, а й моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом на алтар незалежності, соборності, державності.
З метою закріплення  знань  учнів про історію  України, соборність країни,її символи, традиції, виховання  любові  до своєї Батьківщини, її історії та державних свят, вшанування борців за незалежність України у сільській бібліотеці було проведено відео-лекторій "Сторінки минулого твого, Україно". Під час заходу користувачі переглянули відеоролики "Соборність України" та "Їх було триста".
У бібліотеці діє тематична книжкова виставка "Героїчна Україна - від минулого до сьгодення".
         

Немає коментарів:

Дописати коментар

Етнорозвідка «Великий день – Великдень»

      Жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти як Великдень - найвеличніше свято року, тому з ним пов’язана низка напроч...