понеділок, 28 листопада 2016 р.

Скошені голодом:вивчаємо, пам'ятаємо

                                                       
"Дзвони пам'яті б'ють у скронях,
Їх відлуння летить у вись
33-й - страшний, голодний
У майбутнім не повторись!"
                                                     Тетяна Буряк


Проблема голодомору 1932-1933 років  живе в пам'яті українського народу і хвилює світ. Вона десятиліттями замовчувалася в СРСР. В Україні стало можливим говорити про голодомор після грудня 1987 року. 26 листопада 1998 року підписано Указ Президента України "Про встановлення Дня пам'яті жертв голодомору". У 2000 році цей день отримав назву День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій і відзначається кожну четверту суботу листопада. 4 листопада 2005 року з метою забезпечення належного вшанування жертв та постраждалих від голодоморів, відновлення історичної справедливості, утвердження у суспільстві нетерпимості до будь-яких проявів насильства Президент України Віктор Ющенко затвердив Указ №1544 "Про вшанування жертв і постраждалих від голодоморів в Україні", в якому голодомори названі геноцидом українського народу.
  У сільській бібліотеці на споминок цієї трагедії  з учнями 8-9 класів було проведено відео-урок "Голодомор - велика трагедія українського народу". Учні ознайомилися з викладкою літератури "Скошені голодом: вивчаємо, пам'ятаємо". Хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв і постраждалих  та запалили свічку пам'яті.


понеділок, 14 листопада 2016 р.

Книжкові виставки. Їх призначення

Книжкова виставка – відкритий показ спеціально підібраних творів, які бібліотека рекомендує своїм читачам для огляду та ознайомлення, це реклама кращих книг бібліотеки.
 Книжкові виставки вперше з’явилися ще у середині ХІХ століття, тобто більш ніж 150 років тому. Перші виставки влаштовував відомий російський мистецтвознавець Володимир Васильович Стасов, який працював бібліотекарем у Публічній бібліотеці Петербург

Книжкові виставки необхідні в бібліотеці для того, щоб привернути увагу читачів до книг з тієї чи іншої теми чи до нової літератури. А коли читач звернув увагу на книгу, він обов’язково візьме її прочитати. А ще виставки значно прикрашають інтер’єр будь-якої бібліотеки.

        Завідувачкою бібліотеки села Лище  Ніною Самонюк було підготовлено та проведено  бібліотечний урок "Книжкові виставки. Їх призначення" для учнів 3 класу. На уроці діти дізналися: які є виставки, для чого вони потрібні у бібліотеці та колективно створили виставку-музей "Казка в гості завітала".

пʼятниця, 11 листопада 2016 р.

Ти у сузір'ї інших мов так неповторно - гордо сяєш

Нації вмирають не від інфаркту, спочатку в них відбирають мову.                        (ЛінаКостенко) 
 Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу —  скарбом, що передається від покоління до покоління, із уст в уста, що об’єднує минуле і прийдешнє. Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб.
       9 листопада 1997 р. Указом Президента України Леоніда Кучми  встановлено свято - День української писемності та мови  в нашій країні. Воно спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. Це свято гуртує всіх нас на шляху  відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе в рідному слові. 
        Відзначення 9 листопада Дня української писемності та мови не випадкове, адже цього дня православна церква вшановує пам’ять Преподобного Нестора-літописця (бл.1050–1114)—послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
       У бібліотеці села Лище до Дня української писемності та мови створено книжкову виставку "...Ти у сузір'ї інших мов так неповторно - гордо сяєш".


четвер, 3 листопада 2016 р.

Осінні канікули у бібліотеці


      Під час осінніх канікул лищенські учні не сумували. Сільська бібліотека підготувала для них цікавий відпочинок.   
  Діти колективно читали свої улюблені книги, які потім  із задоволенням обговорювали. Для учнів молодших класів були проведені  заняття-консультації «Основи комп’ютерної грамотності». Мультивізіон "З першого кадру..." викликав у дітей шквал емоцій, адже вони побачили, як твориться мультик. Не зважаючи на холодну дощову осінню погоду, канікули учні провели чудово: дізналися багато цікавого та корисного. 


 








Етнорозвідка «Великий день – Великдень»

      Жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти як Великдень - найвеличніше свято року, тому з ним пов’язана низка напроч...